Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Szary

Kolejny raz spotkaliśmy się na konferencji organizowanej przez Logistics Manager Meeting. Nie brakowało merytorycznych wystąpień, ciekawych tematów do rozmów, a także odwiedzających otwartych na nowe, ciekawe informacje.

27 listopada 2018 roku w poznańskim Novotelu odbyła się konferencja pod tytułem: „Łańcuchy dostaw skoncentrowane na klientach”. W wydarzeniu wzięło udział ok. 160 managerów łańcuchów dostaw z firm produkcyjnych, logistycznych i dystrybucyjnych.

Goście konferencji wzięli udział w ciekawych prelekcjach. Jedną z nich wygłosił gość specjalny - Terry Chan – doradca rządu Hongkongu ds. logistyki, prezes eC-Post Worldwide Co Ltd – GM 3PL Lazada (Alibaba). Wyjaśnił, jak zaspokoić oczekiwania klienta końcowego, a także odpowiedział na pytania m.in. w jaki sposób stworzyć wydajny i efektywny kosztowo łańcuch dostaw w „nowej erze handlu detalicznego” oraz jak ustalić ramy transformacji cyfrowej z wykorzystaniem technologii Blockchain.

Oczywiście na scenie nie mogło zabraknąć przedstawicieli VIATMS. Paweł Sadowski i Dawid Grochowy z udowodnili, że zarządzanie łańcuchem dostaw jest wspólnym „dzieckiem” biznesu i logistyki. Mówili o tym, że tylko dzięki nici porozumienia między logistyką a biznesem w postaci systemu TMS możemy sprawić, że zarządzanie łańcuchem dostaw będzie w pełni wydajne oraz efektywne ekonomicznie.

Po blokach prelekcji mieliśmy możliwość wysłuchania ciekawej debaty, w której udział wziął Marcin Górski z VIATMS.

VIATMS 11.2018 02VIATMS 11.2018 02VIATMS 11.2018 02VIATMS 11.2018 02VIATMS 11.2018 02VIATMS 11.2018 02

 • To w końcu jedno zlecenie… czy trzy zlecenia? Czyli o retrospekcji w transporcie słów kilka.

  Information
  17.08.2020

   

   

   

  Tomek jest doświadczonym spedytorem. Co więcej, doświadczenie to wykorzystuje w praktyce i prowadzi pojazdy własne firmy w taki sposób, aby realizowane trasy były jak najbardziej zyskowne. Większość Tomka klientów wymaga transportów FTL na terenie

  ...
 • Jak system TMS może pomóc zredukować puste przebiegi?

  Information
  03.08.2020

   

   

  Jak system TMS może pomóc zredukować puste przebiegi?

  Temat artykułu być może jest nieco zaczepny, lecz z pewnością nie da się zaprzeczyć stwierdzeniu, że puste przebiegi i ich redukcja należą do głównych wyzwań firm transportowych. 

  Sytuacja w transporcie jest

  ...
 • Stawiamy na szkolenie super-userów

  Information
  31.03.2020

   

   

   

  W Polsce systemy do zarządzania transportem stają się co raz bardziej popularne, ale nadal nie wszystkie firmy wykorzystują w 100 procentach potencjał jaki dają rozwiązania TMS.


  Czy zarządzanie całym procesem ternsportowym przez smartfona będzie

  ...
 • Śniadanie biznesowe dla TSL - Inteligentna cyfrowa transformacja (Warszawa, 30.01.2020)

  Information
  09.01.2020

   

  Mądre i wyważone inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne to ważny element nowoczesnego podejścia w branży TSL. Umożliwiają zbudowanie przewagi i wyróżnienie się na rynku. Pozwalają zwiększać lojalność i docierać do nowych klientów a także

  ...